Czym są FuckUp Nights?

FuckUp Nights (FUN) to globalny ruch, organizujący spotkania, na których odważni ludzie opowiadają o swoich porażkach w biznesie lub projektach. W trakcie spotkań jest czas na historie, pytania i… ŚWIĘTOWANIE BŁĘDÓW.

WTFPierwszy FuckUp Nights odbył się w Mexico City we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu w ponad 100 miastach na całym świecie, raz w miesiącu organizujemy spotkania, aby posłuchać opowieści o niepowodzeniach.

A wszystko zaczęło się, kiedy piątka przyjaciół „po przejściach” związanych z niepowodzeniami w biznesie postanowiła zacząć o nich… głośno mówić. I tak narodzili się „fuckuperzy”!

Wyszli oni z założenia, że porażki, to nieodłączny element każdej działalności. To coś normalnego – po prostu jeden z wielu kroków na drodze do sukcesu. Pierwsi fuckuperzy nauczyli się tego z wielu historii usłyszanych od osób znanych w Meksyku. Opowieści te nie były nigdzie rozpowszechniane. Przez to wiele osób nie miało szansy nauczyć się, jak wychodzić z porażek, jak wyciągać z nich coś dobrego dla siebie. Dlatego właśnie zdecydowali się na rozpowszechnianie takich historii w Meksyku i na całym świecie

Co oznacza słowo 'fuckup' (wym. 'fakap')?

  • potoczne określenie osoby, która działa niedbale lub głupio, jest partaczem, popełnia błędy
  • często używane przez osoby anglojęzyczne na określenie “głupich błędów”

Jak działamy?

Na każdym spotkaniu FuckUp Night 3-4 gości opowiada historie swoich projektów. Czego dotyczyły? Co poszło nie tak? Jaką wyciągnęli z tego naukę? Co teraz zrobili by inaczej?

Jako gości zapraszamy na przykład przedsiębiorców, managerów projektów, artystów, architektów, informatyków, czy działaczy społecznych – osoby z różnych branż, bo w każdej można wykazać się porażką. Każdy z nich ma niecałe 7 minut, aby opowiedzieć swoją historię. Potem jest czas na pytania od widzów oraz networking.

Udział w spotkaniach jest i zawsze będzie bezpłatny.

Dlaczego organizujemy FuckUp Nights?

Angażujemy swój prywatny czas i energię w organizację spotkań FuckUp Nights, bo:

  • z opowieści o porażkach można dowiedzieć się często więcej, niż z opowieści o sukcesach
  • wierzymy, że mówienie o porażkach nie jest tematem tabu
  • porażki nie są powodem do wstydu
  • opowiadając o nich – pomagasz innym
  • większości przedsiębiorców nie udaje się przy pierwszej próbie stworzyć „projektu stulecia”
  • chcemy pokazać, że można uczyć się przedsiębiorczości w nieco inny sposób
  • jesteśmy częścią globalnej społeczności fuckuperów
  • chcemy w innowacyjny sposób wspierać budowę kultury przedsiębiorczości w Trójmieście

Wierzymy, że warto dawać okazje do swobodnego rozmawiania o porażkach, do dzielenia się nimi. Dlatego przyłączyliśmy się do inicjatywy obecnej na całym świecie.

W Trójmieście spotkania organizowane są przez zespół pod kierunkiem Jarosława Łojewskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na spotkania obowiązywać będą zapisy, dostępne około 2 tygodnie przed terminem imprezy.

Bieżące informacje o wydarzeniu, w tym sylwetki prelegentów, publikowane są na https://www.fuckupnights.com/trojmiasto oraz na http://www.facebook.com/FUN.Trojmiasto.

 

Informacje i kontakt:

Jarosław Łojewski, organizator spotkań,  [email protected] , tel. 606 724 402

Kontakt z zespołem organizacyjnym (dla wszystkich spraw związanych z bieżącą działalnością): [email protected]

#Sharethefailure
en_USEN